Mobilne Centrum Informacji na zajęciach z doradztwa zawodowego

W dniu 8 października klasy VII i VIII wzięły udział w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez doradców zawodowych z MCIZ z Wałbrzycha. Uczniowie klasy VII wypełnili testy badające preferencje zawodowe, natomiast klasa VIII poznawała świat zawodów. Przed młodzieżą trudne decyzje związane z wyborem szkoły ponadpodstawowej i nauką przyszłego zawodu, dlatego organizowane w szkole warsztaty maja ułatwić podjęcie tej decyzji. Ważne jest, aby uczniowie zdobyli wiedzę o samym sobie, ale również o specyfice pewnych zawodów  i zawodach przyszłości. Chcemy by  kierowali się przy wyborze szkoły ponadpodstawowej własnymi umiejętnościami, cechami osobowości i zainteresowaniami, tak aby nauka na dalszym etapie była owocna i satysfakcjonująca. Dziękujemy doradcom zawodowym z MCIZ z Wałbrzycha za przeprowadzenie  zajęć, a uczniom za aktywność i zaangażowanie  podczas warsztatów.