„Monitorujemy Środowisko” czyli Sprzątanie Świata

18 września 2015 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach wzięli udział w corocznej  akcji  „ Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja organizowana była pod hasłem: „ Monitorujemy Środowisko”.  Wszyscy uczniowie otrzymali odpowiednie środki ( worki i rękawice) i pod opieką  nauczycieli wyruszyli w różne strony Olszan, aby przyczynić się do wzrostu czystości porządku wioski. Uczniowie kl. O i kl. I posprzątali plac przy szkole. Już po godzinie widać było efekty pracy w postaci wypełnionych worków. Akcja zachęciła uczniów do promowania działań na rzecz ochrony środowiska. Wybrane przez uczniów tereny zostały posprzątane, a wory śmieci przygotowane do wywózki przez Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu. Pogoda dopisała, humory także. Do następnego roku.