Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada br. minęło 88 lat od dnia, w którym Polska uzyskała niepodległość. Po 123 latach niewoli narodowej nadeszła upragniona wolność.

Chcąc uczcić ten szczególny dzień, uczniowie naszej szkoły przy współpracy SCK przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Przystanek Niepodległość”.

Uroczystości obyły się 14 listopada na sali wiejskiej w Olszanach. Na początku pani dyrektor Maria Karkowska przywitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas sołtys Olszan Jan Figurak, sołtys Modlęcina Krystyna Gielata, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy SCK, pracownicy szkoły, nauczyciele emeryci, uczniowie oraz mieszkańcy Olszan.

Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, deklamując wiersze okolicznościowe. Program artystyczny został wzbogacony pieśniami śpiewanymi przez zespół „Olszaniacy”.

Niesamowitą atmosferę podczas przedstawienia zawdzięczamy pięknym dekoracjom i oprawie muzycznej, którą przygotowali pracownicy SCK.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor zaprosiła gości na skromny poczęstunek.

Dyrektor PSP im. Adama Mickiewicza w Olszanach, nauczyciele oraz uczniowie pragną gorąco podziękować zespołowi „Olszaniacy”, przedstawicielom Strzegomskiego Centrum Kultury oraz pani Oli Dobrzańskiej za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.