„Nasze małe tradycje”

W naszej szkole od kilkunastu już lat, w miesiącu kwietniu, organizujemy wycieczki historyczne do obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Rogoźnicy. Dyrekcja Muzeum zawsze chętnie wita uczniów naszej szkoły i ich opiekunów p. Dorotę Demkiewicz, p. Basię Sawicz, p.Anie Janczak – Róg, p. Iwonę Gołębiowską oraz p. Danutę Umer. Tym razem uczniowie oglądali film o powstaniu obozu i jego historii, zwiedzali wystawę oraz teren obozu.

Następnie przystąpili do wykonywani prac porządkowych na wyznaczonym obszarze. Jesteśmy grupą , która pamięta o tych co odeszli. Zawsze składamy kwiaty pod mauzoleum i zachowujemy się godnie miejscu kaźni tysięcy ludzi.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Muzeum, za umożliwienie nam kontynuowania tej wspaniałej współpracy i podtrzymywanie naszych wieloletnich tradycji.

Opiekun: Danuta Umer