Nietypowe święto “Dzień Kota” w przedszkolu

18 lutego 2021r.w oddziale przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach obchodziliśmy nietypowe święto – „Dzień kota”.Święto obchodzone jest od ponad 30 lat we Włoszech i stąd się wywodzi. W Polsce ma nieco krótszą tradycję, bo dzień Kota świętujemy dopiero od 2006 roku.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Następnie dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną o kotach. Poznały ciekawostki z zżycia kotów, rasy kotów, budowę kota oraz przedmioty niezbędne do życia kotów domowych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w kociej gimnastyce. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, wykonywanie różnorodnych zadań jak picie mleka z miseczki jak kotki, nawijanie kłębka wełny, czytanie kocich wierszyków oraz śpiewanie piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt oraz uwrażliwianie dzieci na często trudny koci los.