Obchody 100 lecia Niepodległości

W piątek 9 listopada z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Urząd Miasta w Strzegomiu wraz SCK zorganizował widowisko patriotyczne dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych , uczniów z gimnazjów oraz szkół średnich z terenu naszej gminy. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury gdzie na scenie zaprezentowali się uczniowie strzegomskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. W trakcie widowiska dzięki piosenkom , recytacjom młodych wykonawców atmosfera była pełna patriotyzmu i zadumy. Wszyscy zebrani na widowni mieli również możliwość przypomnienia sobie historii Polski podaną w „pigułce” począwszy od rozbiorów aż do lat 70 XX wieku. Po końcowym odśpiewaniu Hymnu- Mazurka Dąbrowskiego udaliśmy się do Centrum Aktywności Społecznej „Carmel” na grilla przygotowanego specjalnie dla wszystkich uczestników tej patriotycznej uroczystości.