Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W piątek 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej , który w tym roku wyjątkowo wypadał w sobotę. Po godzinie 9 rano cała nasza społeczność szkolna : uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły  wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Renatą Pawlik zebraliśmy się w sali gimnastycznej aby obejrzeć program artystyczny, który w tym roku różnił się znacznie od tych z lat ubiegłych, ponieważ tym razem to nauczyciele występowali! Nasi belfrzy podzielili się na trzy zespoły i zaczęli rywalizację w różnych konkurencjach – oczywiście wszystko odbywało się z przymrużeniem oka. Pierwszym zadaniem dla zespołów nauczycielskich było namalowanie swoich wspomnień z wakacji. Pracę, które powstały z całą pewnością mogły by być ozdobą nie jednej wystawy plastycznej!! W kolejnej rundzie rywalizacja toczyła się w odgadywaniu skrótów słowno- smsowych, które powszechnie uczniowie stosują w kontaktach ze sobą. Okazała się to dość trudna konkurencja, gdyż nasze drużyny miały trochę problemów z ich odgadywaniem. Następnym punktem programu była Familiada – czyli odpowiedzi naszych zespołów na różne pytania w których musieli uzyskać jak najwyższą liczbę punktów – okazało się że nie zawsze łatwo było trafić we wszystkie warianty odpowiedzi!! Na zakończenie naszej uroczystości Nadia Figurak i Maja Kalitan zaśpiewały piosenki , natomiast Nadia jeszcze w duecie z Zuzią Czubalą zatańczyły swój popisowy taniec z elementami akrobatyki. Spotkanie dostarczyło dużo śmiechu i zabawy i po ponad godzinie mogliśmy w dobrych nastrojach wrócić do swoich szkolnych obowiązków.