Obchody Dnia Patrona Szkoły 2012

Dnia 13 grudnia 2012r.  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach odbyło się spotkanie świąteczne połączone z obchodami Dnia Patrona Szkoły. Praca wychowawcza i dydaktyczna związana z patronem stanowi ciągłe wyzwanie dla nauczycieli i uczniów. Jest inspiracją do podejmowania nowych działań…

Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter i niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci. Wzorem naszego patrona- Adama Mickiewicza, który poprzez swoją twórczość i postawę uczył, że piękno, dobro i prawda to wartości uniwersalne, nieprzemijające – pragnęliśmy skłonić widzów do głębokiej refleksji nad przyszłością naszego świata oraz przypomnieć sens najważniejszych wartości życiowych. W spektaklu przygotowanym przez uczniów klasy VI  pt. „ Dziwny jest świat”  poruszono kwestię sensu istnienia tego świata, w którym panuje agresja, nienawiść, cierpienie i krzywda wyrządzana jednym ludziom przez drugich. Znakomita gra młodych aktorów dostarczyła widzom niezapomnianych wrażeń i została nagrodzona gromkimi brawami oraz słowami uznania. Ważną częścią spotkania było wręczenie przez panią dyrektor Marię Karkowską statuetek Przyjaciela Szkoły i słowa podziękowania dla licznych sponsorów, którzy okazują dobre serce i wspierają naszą placówkę. Na zakończenie uroczystości odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem Olszaniacy, podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń. Po części oficjalnej wszyscy udali się na świąteczny poczęstunek.

Magdalena Ciężki