Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2016 roku w naszej szkole odbyło się głośnego czytanie dla dzieci w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Uczestnikami spotkania a zarazem wspaniałymi słuchaczami była Pani Dyrektor Maria Karkowska oraz uczniowie wraz z wychowawcami klas 0 – VI. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli inscenizację do bajki „Mrówka”. Następnie wysłuchali wierszy i bajek znanych autorów. W trakcie akcji głośnego czytania uczniowie czytali fragmenty książki „Nowe przygody Mikołajka ”. Akcja miała na celu promocję literatury i czytelnictwa oraz wskazanie roli książki w rozwoju dziecka. Wspólne czytanie książek może być bardzo interesującym doświadczeniem. Zwykle czytamy sami dla siebie –po cichu lub w ogóle nie wypowiadając słów na głos, tymczasem dawniej głośne czytanie było czymś zupełnie naturalnym, tak jak dziś oglądanie telewizji. Słowa przeczytane na głos mają jeszcze większą moc niemal czarodziejską. Koordynatorem akcji była Magdalena Ciężki – nauczyciel języka polskiego oraz Ewa Ryznar – nauczyciel bibliotekarz, którym wszyscy bardzo dziękujemy. Akcja miała na celu promocję literatury i czytelnictwa, oraz wskazanie roli książki w rozwoju dziecka. Wspólne czytanie książek może być bardzo interesującym doświadczeniem. Zwykle czytamy sami dla siebie – po cichu lub w ogóle nie wypowiadając słów na głos, tymczasem dawniej głośne czytanie było czymś zupełnie naturalnym, tak jak dziś oglądanie telewizji. Słowa przeczytane na głos mają jeszcze większą moc, niemal czarodziejską.