Ostatnie pożegnanie Księdza Proboszcza

01 lutego 2017r. w Kościele w Olszanach odbył się uroczysty pogrzeb Księdza Proboszcza Józefa Wróbla, który przez 41 lat sprawował  tę funkcję w parafii w Olszanach. W czasie ostatniego pożegnania Poczet Sztandarowy naszej szkoły stał obok trumny Księdza oddając hołd zmarłemu. Uczniowie , którzy reprezentowali Sztandar Szkoły w pogrzebie : Wiktoria Pawlik, Paulina Filipczyk, Kasia Borowiec, Oliwia Roszkowska, Zuzia Czubala, Julka Semeniuk, Witek Komornicki, Michał Rakuś i Oktawian Maciąg. Msza Święta, którą prowadził Biskup Świdnicki Ignacy Dec zgromadziła w Kościele bardzo wielu mieszkańców Olszan , Modlęcina, władze samorządowe Gminy na czele z Burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą, sołtysów Olszan, Modlęcina,  radnych gminnych, powiatowych, oraz bardzo wielu księży z Diecezji Wrocławskiej, Legnickiej i Świdnickiej. Ksiądz Proboszcz Józef Wróbel na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach, jako wielki przyjaciel naszej szkoły i najlepszy nauczyciel.