Otwarta lekcja biblioteczna w PSP im. Adama Mickiewicza

Wiek szkolny to niepowtarzalny okres w rozwoju człowieka, to czas w którym kształtują się nawyki, w tym również czytelnicze. Czytając dziecku bajkę lub inny utwór literacki, pobudzamy je do kreatywnego wysiłku w rozumieniu i postrzeganiu świata. Poprzez książkę wprowadzamy dzieci w świat fantazji, zapoznajemy z bogactwem fascynujących postaci.

Znakomitą okazją włączającą uczniów do wspólnej zabawy z literaturą była otwarta lekcja biblioteczna „Urodziny Kubusia Puchatka”, która odbyła się 22 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach. Inicjatorami spotkania byli pracownicy Biblioteki Miejskiej w Strzegomiu- pani Ewa Frąckowiak, pani Elżbieta Michaluk oraz pani Maria Pinkoska. Z tej okazji do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście : pan Lech Markiewicz Burmistrz Strzegomia, pani Urszula Podsiadły-Szubert Naczelnik Wydziału Oświaty , pani Sabina Cebula Sekretarz Gminy, pani Urszula Jarosińska dyrektor Biblioteki Miejskiej w Strzegomiu, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele PSP w Olszanach.

Organizatorzy przygotowali szereg gier i zabaw nawiązujących do utworu A .A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Podczas lekcji uczniowie z klasy II i III bawiąc się, aktywnie pracowali. Dzieci miały możliwość uruchomić swoją wyobraźnię, dekorując salę gimnastyczną dla swojego ulubionego bohatera, układając puzzle, rysując plakaty dziwnych stworków oraz przygotowując menu potraw dla Kubusia. Gry przeplatane były zabawami ruchowymi przy muzyce, piosenkami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów kl. II i III.

Spotkanie przebiegało w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali miłe niespodzianki.

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniowie serdecznie dziękują Paniom z Biblioteki za przeprowadzenie lekcji i dotychczasową współpracę.