Pasowanie na ucznia oraz obchody DEN

W piątek 12 października obchodziliśmy w naszej szkole bardzo ważne uroczystości , w których wzięła cała społeczność szkolna wraz z rodzicami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Ksiądz Proboszcz Marian Kujawski , Burmistrz Strzegomia pan Zbigniew Suchyta ,  Sołtys Olszan i Radna Gminna pani Stanisława Górska oraz Sołtys Modlęcina pani Krystyna Gielata. Z okazji wypadającego w niedzielę święta Dnia Edukacji Narodowej zebraliśmy się wszyscy w sali wiejskiej, aby uczniowie mogli podziękować wszystkim pracownikom szkoły prezentując program artystyczny odnoszący się do rzeczywistości szkolnej – oczywiście z przymrużeniem oka i na wesoło oraz wręczyć symboliczne lizaki w podzięce za trud włożony w kształcenie i wychowanie. Głównym akcentem uroczystości było jednak poprzedzające występ starszych uczniów pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły! Zanim do tego doszło, główni aktorzy tego dnia zaprezentowali się w swoim występie artystycznym, za który zebrali od licznej widowni burzę zasłużonych braw!! Pani Dyrektor Maria Karkowska magicznym wielkim ołówkiem dokonała oficjalnego pasowania na scenie , a każdy z pierwszaków otrzymał gratulację od Pana Burmistrza Zbigniewa Suchyty. Od teraz już każdy z pierwszaków może dumnie mówić, że został pasowany na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach. Po zakończeniu wstępów na scenie wszyscy zebrani mogli się poczęstować pysznym ciastem oraz tortem od pracowników szkoły.