Pasowanie „pierwszaków”!!

W piątek 30 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość ,w której udział wzięła cała społeczność szkolna – wszyscy uczniowie, nauczyciele, licznie zgromadzeni rodzice  oraz Sołtysi Wsi Olszany i Modlęcina panie : Stanisława Górska i Krystyna Gielata . W tym dniu w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie „pierwszaków” na uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach. Zanim oficjalnie pani Dyrektor czarodziejskim wielkim ołówkiem pasowała każdego na ucznia, dzieci zaprezentowały specjalnie przygotowany wspólnie z panią wychowawczynią Klaudią Pantal program artystyczny, w którym były wierszyki tańce, piosenki i wiele wiele humoru. Dzieci zaprezentowały się doskonale i nie było wcale widać, że to ich pierwszy występ w życiu! Po części artystycznej nadeszła wielka chwila pasowania, a po niej każdy uczeń klasy I otrzymał wielki rożek wypełniony łakociami oraz pamiątkowy dyplom. Uroczystość wszystkim bardzo się podobała o czym świadczyły liczne brawa z widowni. A już za rok kolejne pasowanie!!