Pasowanie pierwszaków i Dzień Nauczyciela

Dnia 20.10.2011r. w sali wiejskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją szkoły uroczystość ta została połączona z pasowaniem  uczniów klasy pierwszej. Wśród  przybyłych gości była Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Urszula Podsiadły-Szubert, która wraz z Panią Dyrektor Marią Karkowską dokonała pasowania pierwszoklasistów…

Po przywitaniu zaproszonych gości pierwszoklasiści zaprezentowali się w programie artystycznym pt: „ Po przygodę wyruszamy” przygotowanym przez Panią Agnieszkę Chmielewską. Po pasowaniu sołtys Olszan Pan Ireneusz Biernat w podziękowaniu za trud i włożoną pracę złożył na ręce Pani Dyrektor piękną wiązankę kwiatów. Ważnym i przyjemnym momentem była równie chwila, w której Pani Hanna Krosta pogratulowała Pani Dyrektor Marii Karkowskiej  oraz Pani Wiesławie Sumara otrzymania Medalu Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Drugą częścią programu było przedstawienie uczniów kl. VI w szkolnych skeczach oraz teatrzyk z pacynkami. W przerwie między występami szóstoklasistów swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Wiktoria Sowa  z klasy piątej w piosence o jesieni. Gwoździem programu był taniec chłopców z klasy VI, który rozbawił publiczność i zakończył  całą uroczystość.