Pasowanie „pierwszaków”

Czwartek 30 października był szczególnym dniem w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach , ponieważ właśnie w tym dniu uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie pasowani przez panią Dyrektor Marię Karkowską  na uczniów klasy I. Uroczystość odbyła się w nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej i zgromadziła całą społeczność szkolną, która mogła podziwiać piękne stroje „pierwszaków” specjalnie przygotowane na ten dzień. Uczniowie klasy I wraz ze swoją panią Iwoną Gołębiowską przygotowali występ artystyczny, który wprowadził wszystkich zebranych w doskonały humor wywołując burzę braw dla małych aktorów. Po występie „pierwszaków” nastąpiła krótka przerwa, podczas której zaprezentowały się dziewczynki z koła wokalnego śpiewając piosenki, a uczniowie klasy I wykorzystali ten czas aby się przebrać w eleganckie stroje do pasowania. Po uroczystym ślubowaniu każdy „pierwszak” został  za pomocą wielkiego ołówka pasowany na ucznia klasy I przez panią Dyrektor. Ostatnim akcentem uroczystości było wręczenie przez rodziców i pana Radnego naszej Gminy Jana Figuraka głównym bohaterom dnia ,wielkich rożków wypełnionych słodyczami.