Patriotyczny apel

W czwartek 30 kwietnia na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, których wspomagała pani Klaudia Pantal. Podczas akademii uczniowie klas IV, V i VI przypomnieli  i uporządkowali najważniejsze fakty z historii Polski, przedstawili informacje  dotyczące okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która była dowodem patriotyzmu i demokratycznych przekonań narodu polskiego. Dostojności tej uroczystości dodały pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów klas II i III, wiersz przygotowany przez dziewczynki z oddziału przedszkolnego pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”, oraz prezentacja multimedialna, którą obejrzała cała społeczność szkolna. Ciekawa lekcja historii spowodowała, że widzowie byli bardzo skupieni i przepełnieni głębokim patriotyzmem.

Klaudia Pantal