Pierwszaki pasowani oficjalnie na uczniów!

28 października 2016 r.  uczniowie  klasy pierwszej, ubrani w świąteczny strój galowy, złożyli uroczyste ślubowanie. Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób. Pan Jakub Janowicz, zastępca pani dyrektor  powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów a szczególnie klasę pierwszą. Dzieci zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Dużo emocji wzbudziły zadania, w których dzieci musiały rozwiązywać zagadki, segregować odpady, przejść  slalomem z jajkiem na łyżce oraz zjeść kawałek cytryny. Po części artystycznej pierwszaczki w  niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym  ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan Jakub Janowicz dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało Akt Pasowania na Ucznia. Rodzice również pamiętali o święcie swoich pociech. Przygotowali słodkie upominki oraz wspaniały poczęstunek. Na zakończenie zostało zrobione zdjęcie pamiątkowe. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszaka.