” Podaj dalej…drugie życie odpadów”

16 września, po raz kolejny już, odbyła się ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem ” Podaj dalej… Drugie życie odpadów „.  Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przyłączyli się do tej akcji. Pogoda dopisała więc dzieci z  ogromnym zapałem zabrali się za porządkowanie Olszan. Nie leniuchowały  również maluchy z Oddziału Przedszkolnego, które sprzątały plac przy szkole.      Po dwóch godzinach wybrane przez nauczycieli i  uczniów tereny zostały posprzątane, a wory śmieci przygotowane do wywózki przez Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Do następnego roku !