Pogadanka z Policjantami

W piątkowy poranek 14 grudnia wizytę w naszej szkole złożyli policjanci ze Strzegomskiej Komendy Policji , aby porozmawiać  na temat  wykroczeń nieletnich oraz zapoznać uczniów klas IV-VI z prawem obowiązującym w naszym kraju i jakie wynikają konsekwencje w przypadku jego łamania…

Dyskusja miała odniesienie głównie do czynów karalnych popełnianych przez dzieci do lat 13 oraz nieletnich , czyli młodzież w wieku 13-17 lat. Spotkanie trwało około godziny, było bardzo ciekawe i pouczające, ponieważ wszyscy zebrani mięli możliwość dowiedzieć się, w którym momencie już naruszane jest prawo, a jakie czyny tego jeszcze nie powodują. Na końcu kiedy Policjanci już przekazali nam wszystko co mięli zaplanowane nadszedł czas na zadawanie pytań, których zgodnie z tradycją było wiele. Całe spotkanie zakończyło się sesją fotograficzną J.