Policyjna pogadanka z uczniami

W piątkowy poranek w naszej szkole gościliśmy Panów Policjantów z Komisariatu Komendy Policji w Strzegomiu. Celem wizyty była pogadanka z uczniami klas I-VII na temat bezpieczeństwa i różnego używek oraz konsekwencji  nagannych zachowań w czasie pobytu w szkole i poza nią. Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze , znajomości numerów alarmowych i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać . Nasi goście również opowiedzieli dzieciom , które jak zawsze miały wiele pytań o swojej pracy, każdy mógł zostać zakuty w kajdanki oraz obejrzeć od środka samochód policyjny. Natomiast starsi uczniowie z klas IV-VII rozmawiali o problemach i konsekwencjach związanych z niechodzeniem do szkoły, zażywaniem narkotyków i dopalaczy , udziałem w bójkach oraz sposobach bezpiecznego korzystania z internetu. Po zadaniu wszystkich pytań przez uczniów, każdy kto był chętny mógł również zobaczyć radiowóz. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wizytę i pouczającą lekcję bezpieczeństwa!