Półkolonie w Olszanach!!

Wodne szaleństwo w Parku Wodnym we Wrocławiu, kino, gry, zabawy integracyjne i konkursy to tylko niektóre z atrakcji jakich uczestnikami były dzieci ze szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach. Wszystko to zrealizowane zostało w ramach projektu „Pożyteczne wakacje 2008”.

I Ty posadź swoje drzewko – przyjemne z pożytecznym pod takim hasłem minęły trzy, ostatnie tygodnie lipca. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Olszany – Marii Karkowskiej oraz wsparciu hojnych sponsorów, którymi są: 

Fundacja Wspomagania Wsi z siedzibą w Warszawie, Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. w ramach programu działań charytatywnych „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, Gmina Strzegom przy współpracy z SCK w Strzegomiu, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany, Sołtys oraz Rada Sołecka Wsi Olszany.

W projekcie uczestniczyli uczniowie szkoły, jej tegoroczni absolwenci jak również przyszli wychowankowie. Chętnych do zabawy nie brakowało. Średnio w zajęciach każdego dnia uczestniczyło 35 dzieci. Pod czujnym okiem pracowników szkoły i rodziców, w pogodnej atmosferze zrealizowano dwa z założonych celów:

  1. Poprawa środowiska przyrodniczego wsi Olszany.
  2. Wypoczynek i nabranie sił na kolejny, pracowity rok szkolny.

Pierwszy cel został zrealizowany z wielkim rozmachem, przy zaangażowaniu lokalnych władz i mieszkańców wioski. W pocie czoła pracowaliśmy by centralne miejsce wsi było chlubą i wizytówką. Efekt… NIESAMOWITY!

Drugi cel jak najbardziej przypadł do gustu młodym mieszkańcom wioski. Jak tylko dopisywała pogoda spędzaliśmy czas na basenie w Strzegomiu, spacerowaliśmy po Górze Krzyżowej, wypoczywaliśmy na słonecznej łące w Myśliborzu, podziwialiśmy piękne okazy roślin w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu i relaksowaliśmy się podczas rejsu statkiem po Odrze. Nawet gdy słońce chowało się gdzieś daleko za chmurami, mieliśmy wypełniony czas co do ostatniej minuty. Zaczynając od konkursu artystycznego, zajęć na siłownii, przez gry i zabawy na sali gimnastycznej w szkole, aż po mini trening piłki nożnej na hali sportowej, a to i tak nie wszystko! Dla miłośników mocnych wrażeń była ścianka do wspinaczki w Magnolii Park, a dla smakoszy hamburgerowych przysmaków- McDonald’s! Wszystko to uwieczniliśmy na ponad 1000 zdjęć, które każdy uczestnik projektu otrzymał na płycie wraz z prezentacją multimedialną podsumowującą spędzony wspólnie czas.

Na pewno nie raz pamięcią wrócimy do tych chwil pełnych uśmiechu, zabawy, pozytywnej energii- naprawdę warto, naprawdę jest co wspominać!


Anna Twarogowska – wolontariusz

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content