Pomogliśmy Tosi!

W niedzielę 09.02.2020 w świetlicy w Olszanach odbył się Festyn walentynkowo-charytatywny na leczenie małej Tosi cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni „Razem dla Tosi”. Inicjatorem i głównym organizatorem była pani Mirella Misiejuk, której od samego początku pomagała nasza pani od geografii i fizyki pani Natalia Kościelna oraz koleżanka Ania. Ciasta, fanty, nakrętki, grosiki, zbiórki do puszek, licytacja różnych przedmiotów – wszystko było specjalnie przeznaczone na szczyty cel – dla Tosi. Do pomocy włączyli się strażacy z Olszan i Bolkowa a także motocykliści.

Podczas Festynu nasi uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowany , pod kierunkiem nauczycieli, program artystyczny – był taniec przedszkolaków, piosenki, wiersze oraz coś na wesoło czyli Randka w ciemno w wykonaniu starszych uczniów. Dla Tosi śpiewał i tańczył zespół folklorystyczny z Mokrzeszowa oraz grał i pięknie śpiewał pan Damian Mania. Przez świetlicę przewinęło się bardzo wiele osób ,z Olszan i z okolicy. Wszyscy przyszli po to aby wesprzeć finansowo zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły w poszczególnych klasach zbierali pieniążki do specjalnych puszek – oczywiście dla Tosi. Łącznie udało się zebrać w 8 klasach 892,50 zł ! Serdecznie dzięki dla wszystkich naszych uczniów, którzy wykazali się wielkim sercem! 

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Komunikat z dnia 23.10.2020

Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach NAUKA ZDALNA KLASY IV-VIII

Pasowanie na ucznia I klasy !

Dzisiaj w, naszej szkole odbyło się  ślubowanie klasy I. Cała uroczystość  została przeprowadzona na sali wiejskiej w kameralnym gronie z zachowaniem wszystkich...

Samorząd uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PRZEWODNICZĄCA :  NADIA FIGURAK ZASTĘPCA :   MAJA BALCEROWSKA

KOMUNIKAT DO RODZICÓW

Szanowni Państwo! W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 ponowne apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Posiłek w szkole i w domu

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem dotyczącym dofinansowania kosztów posiłku. 202010011200Pobierz