Poprawa stanu zdrowia

Szanowni Rodzice

O własnym zdrowiu i naszej rodziny w znacznej mierze decydujemy sami –prowadząc określony stylu życia. Niestety, nieprawidłowe nawyki żywieniowe i coraz mniejsza aktywność fizyczna mają niekorzystny wpływ na nasz stan zdrowia. Dlatego zastanówmy się, ile korzyści osiągniemy wprowadzając nawet nieznaczne zmiany naszych zachowań. Pomoże nam w tym Program „Poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży z otyłością od 7 – 18 roku życia poprzez redukcję masy ciała, zmianę nawyków żywieniowych i wzrost aktywności fizycznej na terenie Powiatu Świdnickiego na lata 2018 – 2019”. 

Jest to autorski program adresowany do uczniów w wieku od 7 do 18 roku życia, zameldowanych na terenie Powiatu Świdnickiego, które borykają się z problemem otyłości, i którzy chcieliby zredukować masę ciała pod okiem fachowców i z dużą pomocą rodziców.

Program został opracowany i pilotowany jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy i w znacznej mierze finansowany ze środków Powiatu Świdnickiego, dlatego udział w nim dzieci, młodzieży oraz ich rodziców jest całkowicie bezpłatny.

Zaproponowane formy terapii obejmują kompleksową opiekę pielęgniarki, lekarza, dietetyka, rehabilitanta oraz psychologa. Lekarz zajmie się dokładną diagnozą przyczyn otyłości u Państwa podopiecznych oraz wykluczy przeciwwskazania do uczestnictwa w programie. Po wykonaniu niezbędnych badań, stwierdzeniu braku przeciwwskazań, kandydat zostanie zakwalifikowany do programu, który będzie trwał od października 2018 r. do czerwca 2019 r. Od tej chwili sztab specjalistów zajmie się Państwa dzieckiem. 

W tym projekcie chcemy nauczyć dzieci zasad prawidłowego odżywiania pod okiem dietetyka. Dla każdego uczestnika zostanie opracowany indywidualna dieta i plan odżywiania. Zostaną również zorganizowane wspólnie warsztaty kulinarne: dla Państwa i Waszych pociech.

Pod okiem doświadczonego psychologa prowadzone będą zajęcia w trzech grupach wiekowych, podczas których nauczymy dzieci i młodzież jak radzić sobie ze stresem, zaburzonym obrazem własnej osoby, brakiem akceptacji swojego wyglądu, izolowaniem się od otoczenia, a tym samym ze złym samopoczuciem, a w niektórych przypadkach stanami depresyjnymi. 

Zbilansowane odżywianie, psychoterapię połączymy z regularną aktywnością fizyczną pod kierunkiem rehabilitanta. Zajęcia ruchowe prowadzone będą w trzech grupach wiekowych dwa razy w tygodniu. Ponadto uczestnicy projektu otrzymają na własność kieszonkowy przewodnik z ćwiczeniami, do wykorzystania także po zakończeniu projektu. 

Zachęcamy Państwa do zgłoszenia dzieci do tego ciekawego programu, który stanowi dużą szansę na poprawę i wzmocnienie zdrowia, wyglądu, samopoczucia dzieci i w konsekwencji uniknięcia wielu chorób w późniejszym czasie. W programie ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem rodziców na udział dziecka w programie oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Świdnicy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7, pokój. 315 do dnia 28.09.2018 r. lub przesłać na adres e-mail: barbara.swietek@powiat.swidnica.pl

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content