Porządki wsi i powitanie wiosny

W piątkowy poranek 26 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły  wraz z nauczycielami przystąpili do gminnej akcji mającej na celu zbieranie śmieci znajdujących się na ulicach, chodnikach , boiskach czy placach zabaw. Akcja odbyła się pod hasłem „Przedświąteczne porządki w Gminie Strzegom”. Zanim przystąpiliśmy jednak do prac porządkowych tradycyjnie pożegnaliśmy zimę paląc Marzanny , które uczniowie sami przygotowali….większość była tak ładnych , że aż szkoda było patrzeć jak pochłaniają je płomienie ale czego nie robi się żeby już przyszła wiosna!! Kiedy już akcja żegnania zimy dobiegła  końca uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się po całej wsi z mocnym postanowieniem wyzbierania śmieci. Maluchy z zerówki porządkowały teren przy szkole , uczniowie klasy VI wyzbierali śmieci na cmentarzu za szkołą, pozostałe klasy porządkowały drogę w kierunku Modlęcina i boisko sportowe, drogę w kierunku Stanowic i Świebodzic.