Powitanie wiosny w przedszkolu

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W dniu 21 marca 2018r.dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziła piękna, kolorowa i bardzo „elegancka” Marzanna którą wykonała Pani Angelika Bajor, której bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami.  Radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi kwiatami z bibuły. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Agnieszka Chmielewska.