Projekt przyrodniczy – „POZNAJ PTAKI ZIEMI STRZEGOMSKIEJ”

W dniu 13 maja 2021r.  w  Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza  w Olszanach, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu „POZNAJ PTAKI ZIEMI STRZEGOMSKIEJ”.

W spotkaniu  tym wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, w rozbiciu na dwie grupy. Spotkanie poprowadził pan Łukasz Lesiów – nauczyciel, przyrodnik ze Strzegomia. Dzieci podczas spotkania miały  możliwość usłyszeć o ptakach – o ich budowie, celowości badań i obserwacji. Miały  możliwość oglądania piór ptaków, które wywarły na dzieciach ogromne wrażenie i zainteresowanie, jak również obejrzenia  filmu o ptakach. Podczas jednego z filmów na własne oczy widzieli, jak kukułka podrzuca jajko do gniazda trzcinnika, i jakie są tego konsekwencje. W ramach tego samego projektu, szkoła otrzymała pięć budek lęgowych, które zostaną rozwieszone w pobliżu szkoły, jak również w ogrodach niektórych mieszkańców Olszan. Jak wcześniej zaznaczono było to pierwsze spotkanie, do końca roku szkolnego takich „ptasich” lekcji będzie jeszcze cztery, na które już zapraszamy.