Przedszkolaki w indiańskiej wiosce!

13 czerwca 2016 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego PSP w Olszanach wyruszyły w atrakcyjną podróż autokarem do wioski indiańskiej „Pocahontas” we Wrocławiu. Dzieci wzięły udział w różnych atrakcjach: indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, wyprawa do labiryntu oraz pajęczyna. Nie zabrakło również czasu  na swobodne zabawy na placu zabaw. Przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje, tradycje, obrzędy indiańskie, stroje i warunki życia mieszkańców wioski. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło spotkanie z Wielkim Wodzem. W bezpośrednim  kontakcie z otaczającą przyrodą poznawały tajniki świata zwierząt i roślin. Uczestniczyli w zajęciach w zakresie ochrony przyrody oraz umiejętności życia w harmonii z naturą. Posmakowali wielu atrakcji i z pewnością za rok będą chciały tu wrócić.