„Ratujemy i uczymy ratować”

W środę 18 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 we Wałbrzychu odbył się półfinał konkursu pt. „Ratujemy i uczymy ratować”, który zorganizowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Maja Komornicka, Sandra Wasilewska,  Michał Komsa, Patryk Bacza i nauczycielka Klaudia Pantal..

Drużyna zmierzyła się z 6 zadaniami, a dokładniej- sztafeta na „torze przeszkód”, na której trzeba było założyć kamizelkę odblaskową, pokonać równoważnię, rozstawić trójkąt ostrzegawczy, założyć rękawiczki, wykonać 10 skoków na skakance; wezwanie pomocy na zasadzie „głuchego telefonu”,; skompletowanie apteczki, pozycja boczna, resuscytacja krążeniowo- oddechowa oraz  sztafeta w skład której weszły wszystkie elementy czynności ratujących życie. Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze, a uczniowie świetnie poradzili sobie z większością zadań. Jedyną trudność sprawiły  rękawiczki ochronne. Wszyscy świetnie się bawili a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe nagrody.