Realizacja projektu „Odpady i Ja”

Chcąc wyjść naprzeciw problemom ochrony środowiska oraz kształtowaniu odpowiednich postaw ekologicznych uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor Marią Karkowską oraz nauczycielami udali się na wycieczkę do Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. W zakładzie powitał nas dyrektor firmy – pan Marian Nayda. 

Wyraził on swoje zadowolenie z faktu, że nasza szkoła interesuje się segregacją odpadów i recyklingiem. Następnie zapoznał młodzież z zadaniami ZUK-u. Poinformował nas także, iż zakład współpracuje z 8 gminami w ramach Międzygminnego Centrum Segregacji Odpadów. Później obejrzeliśmy prezentację multimedialną, którą przygotował informatyk ZUK-u pan Krzysztof Marczak. Po prezentacji wyruszyliśmy zwiedzać zakład. Mieliśmy możliwość zobaczyć, w jaki sposób segreguje się plastik, papier i szkło. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził proces sprasowania plastiku, który następnie jest poddawany recyklingowi. Wycieczka była bardzo interesująca. To był niekonwencjonalny sposób na zajęcia lekcyjne. Dowiedzieliśmy się, że najlepszą metodą rozwiązania problemu „gór śmieci” jest zmniejszenie ilości odpadów powstających w gospodarstwach domowych poprzez właśnie selektywną ich zbiórkę oraz sukcesywne wprowadzanie segregacji tych odpadów i ich recykling. Teraz jesteśmy już świadomymi ekologami i zapewne wielu z nas zacznie segregować odpady w swoim domu.

Dziękujemy serdecznie panu dyrektorowi Marianowi Nayda i Krzysztofowi Marczakowi za cierpliwość, uśmiech i wyczerpujące informacje na temat działalności zakładu.

Z pozdrowieniami:
Uczniowie PSP im. A. Mickiewicza, dyrektor Maria Karkowska, Danuta Umer, Magdalena Ciężki oraz Agnieszka Chmielewska.

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content