Rozpoczynamy naukę!!

Po dwóch miesiącach wypoczynku nadszedł czas, aby ponownie rozpocząć naukę. Wakacje bardzo szybko zleciały i teraz przed całą społecznością szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach nastał okres wytężonej pracy w celu uzyskania jak najlepszych wyników w nauce. Nowy Rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty Mszą Święto w kościele o godzinie 8.00, po której wszyscy udaliśmy się do sali wiejskiej gdzie uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Głównym gościem uroczystości był Burmistrz Strzegomia pan Zbigniew Suchyta, któremu towarzyszyła pani Urszula Podsiadły- Szubert – Naczelnik Wydziału Oświaty. W sali obecna była również pani Sołtys Olszan Stanisława Górska oraz Sołtys Modlęcina pani Krystyna Gielata. Uczniowie zaprezentowali licznie zgromadzonej widowni układy taneczne , piosenki oraz scenki z życia codziennego szkoły. Na scenie zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas – nawet z klasy „0”. Po części artystycznej oficjalnego otwarcia nowego Roku Szkolnego dokonał pan Zbigniew Suchyta, który dobrym słowem nastawił wszystkich optymistycznie na kolejne 10 miesięcy.