Rozporządzenie Ministra Edukcji Narodowej

Szanowni Państwo!

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020r. w sprawie rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku ze zwalczaniem Covid-19, zarządzam co następuje:

• Obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren szkoły ( z wyłączeniem pracowników szkoły)
  • Plan lekcji nie ulega zmianie i będzie realizowany z wykorzystaniem technik i metod
  • kształcenia na odległość
  • Nauczyciele dostosuję realizację podstawy programowej do możliwości kształcenia na odległość uwzględniając:
  • równomierne obciążenia ucznia zajęciami w danym dniu
  • zróżnicowanie tych zajęć oraz możliwości psychofizyczne uczniów
  • ograniczenia wynikające ze specyfikacji przedmiotów
  • łączenie przemienne z pracą przy ekranach oraz bez ich użycia
  • Do prowadzenia zajęć wykorzystywane będą : Librus, komunikatory internetowe , skrzynki e-meilowe oraz pakiet Office w tym program Teams
  • Jeśli uczniowie nie są w stanie uczestniczyć na bieżąco w zajęciach np: z powodów technicznych zobowiązani są do odebrania materiału w tym samym dniu kiedy był zadany
  • Lekcje z nauczycielami odbywać się będą w godzinach 9.00-12.00 ( w tym czasie uczniowie realizują przedmioty z planu lekcji w danym dniu w skróconej formie czasowej )
  • w godzinach od 12.00-14.00 nauczyciele będą dostępni dla uczniów i rodziców w ramach konsultacji przedmiotowych poprzez sieć i telefony komórkowe.
  • W czasie nauki zdalnej nauczyciele oceniać będą głównie aktywność uczniów czyli stały codzienny kontakt oraz wywiązywanie się zadań i prac domowych

Pozdrawiam Dyrektor