„Segreguj z Nami – walcz z odpadami” – Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Olszanach

Dnia 19 kwietnia 2018r. obchodziliśmy po raz kolejny w PSP w Olszanach Światowy Dzień Ziemi. W obchody święta Ziemi zaangażowała się cała społeczność szkolna włączając się w działania mające na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego oraz promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców wsi. W tym roku wykorzystując hasło kampanii Dnia Ziemi pt. „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami” młodzież z klasy V, VI i VII zaprezentowała młodszym kolegom, nauczycielom i społeczności lokalnej nowe zasady segregacji odpadów na 5-frakcji. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie w którym, główna bohaterka – Pani Ziemia, oraz jej przyjaciele: las, powietrze i woda cierpią przez dzieci wyrzucające całe stosy śmieci przy najbliższym otoczeniu szkoły. Cała sala świetnie bawiła się przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Moja Planeta”. Na koniec przedstawienia wszyscy obecni złożyli ekologiczne ślubowanie i przysięgali dbać i szanować przyrodę oraz uczyć innych jak dbać o środowisko.