Segregujmy śmieci!!

Odpowiednia segregacja śmieci, odpowiednie wykorzystywanie odpadów …a właściwie ich  brak to bardzo poważny problem dotyczący naszego kraju. Dlatego w piątek 14 września odwiedziła nas w szkole pani, która zajmuje się na co dzień tym problemem. Celem jej wizyty było opowiedzenie nam i pokazanie w jaki sposób mamy segregować śmieci , w jaki sposób odpady są ponownie  wykorzystywane oraz jak musimy dbać o środowisko naturalne, żeby nie zaśmiecać naszej pięknej planety Ziemi…

Oprócz wykładu i prezentacji multimedialnej pani przeprowadziła liczna zabawy i konkursy o tematyce segregacji śmieci i ich ponownego wykorzystywania. Dowiedzieliśmy się między innymi , że ponowne wykorzystywanie odpadów to recykling. W spotkaniu , które miało miejsce w naszej sali gimnastycznej wzięli udział uczniowie z klas I-III oraz „zeróweczka”, która zaszczyciła nas swoją wizytą. Wszystkim zebranym spotkanie bardzo się podobało i dzięki niemu teraz najmłodsze dzieci będą wiedzieć w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne i jak należy prawidłowo segregować śmieci.