Sejmik dzieci i młodzieży

W naszej szkole też można zrobić karierę polityczną!!..Przekonali się o tym nasi posłowie na sejmik dzieci i młodzieży: Kamila Krawczyk, Mateusz Sikora i Piotr Niziołek. W dniu 28 października w strzegomskim Liceum Ogólnokształcącym  odbyło się posiedzenie Środowiskowego Sejmiku Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Dziecięcy świat bez przemocy”, w posiedzeniu wzięli udział posłowie ze wszystkich szkół w naszej gminie , również ze szkół średnich, nie wszyscy jednak zaprezentowali się na mównicy, tym większe brawa należą się naszym posłom!! Ogólnie obrady dotyczyły uwrażliwienia   na przemoc oraz sposobom jej zapobiegania wśród dzieci i młodzieży, posłowie z każdej szkoły mięli jednak inne tematy do przedstawienia. Kamila mówiła o sposobie zapobiegania przemocy przez rodziców, Piotruś o sposobie zapobiegania przemocy przez rówieśników, a Mateusz o sposobie zapobiegania przemocy przez nauczycieli. Cała nasza trójka zaprezentowała się na mównicy bardzo dobrze… być może czeka ich kariera polityczna w dorosłym życiu?….może jeszcze kiedyś ich zobaczymy na mównicy… ale w sejmie!!