„Śniadanie daje moc” – kolejna edycja

Jak co roku uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ” Śniadanie daje moc” organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.  Głównym celem akcji jest   edukacja zdrowotna najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w sprawę właściwych nawyków żywieniowych dzieci. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by systematycznie spożywać  nabiał, ryby, mięsa, ciemny chleb  itp.  Uczniowie przygotowali kolorowe, smaczne kanapki, które wspólnie spożywali. Dla dzieci była to nie tylko wspaniała zabawa, ale też zwiększyła się  ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.