Soplicowo w Olszanach?

Dnia 10 grudnia 2007 r. minęła dziewiąta rocznica nadania Publicznej Szkole podstawowej zaszczytnego imienia Adama Mickiewicza. Zgodnie z tradycją, Dzień Patrona obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście. Praca wychowawcza i dydaktyczna związana z patronem stanowi ciągłe wyzwania dla nauczycieli i uczniów. Jest inspiracją do podejmowania nowych działań.

Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter. Tym razem uczniowie, pod kierunkiem p. Magdaleny Ciężki i p. Agnieszki Chmielewskiej przygotowali wieczornicę stylizowaną na przyjęcie w Soplicowie. Uroczystość zainaugurowała pani Maria Karkowska – dyrektor szkoły, witając przybyłych gości.

Następnie mogliśmy obejrzeć inscenizację złożoną z wybranych fragmentów Pana Tadeusza” w interpretacji uczniów. Trzeba przyznać, że młodzi aktorzy zaprezentowali się wspaniale, a i sam utwór stał się dzięki nim bardziej zrozumiały.

Inscenizacji towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna. Przepiękne wykonanie przez uczennice znanych piosenek pt. „Niepewność” i „Soplicowo”, wzbudziła uczucie refleksji w widzach. Blasku całej uroczystości dodały szlacheckie stroje i kończący wieczornicę polonez.