Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Wokół nas są fascynujący ludzie, którzy odnajdują siebie realizując różne swoje marzenia i pasje, rozwijając zainteresowania, szukając nowych wyzwań. Trzeba tylko patrzeć uważnie… Takim niezwykłym człowiekiem jest niewątpliwie pan Marcin Balcerowski, którego mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole 8 maja. Pan Marcin jest reprezentantem niemieckiego klubu RSC – Rollis Zwickau.

Podczas spotkania przedstawił koszykówkę na wózkach „ od kuchni”, czyli opowiedział jak wyglądają treningi, jakie są blaski i cienie tego sportu. Kiedy zaczął z zaangażowaniem opowiadać o swojej pasji, wszyscy umilkli i słuchali uważnie. Następnie pan Marcin udzielił odpowiedzi na szereg pytań, które padały ze strony zarówno nauczycieli, jak i uczniów. W trakcie spotkania mogliśmy także obejrzeć medale, które zdobył pan Marcin. Ich ilość zrobiła na nas duże wrażenie. W drugiej części tej niezwykłej lekcji nasz gość zaprezentował nam swoje umiejętności na boisku szkolnym. Na koniec swoje zdolności w rzutach do kosza sprawdzali uczniowie. Trzeba przyznać, że niektórzy też mają talent.

Wielcy, niezwykli ludzie, stanowią symbol tego, co można osiągnąć nie tylko dzięki wyjątkowym zdolnościom, ale pracą, determinacją i – pasją. Jeśli nam tego nie zabraknie, to i my możemy odnosić w życiu sukcesy. Ważne jest to, by nie poddawać się i wierzyć w siebie!