Spotkanie z Młodzieżową Radą Gminy

W poniedziałek z rana 11.06.18 w SCK w Strzegomiu odbyło się spotkanie uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Gminy. Pierwszym akcentem spotkania była gra terenowa. Uczniowie wraz z opiekunami zostali przydzieleni do 7 zespołów, których zadaniem było odnalezienie miejsc na terenie Strzegomia oraz odpowiedzenie na pytania –zagadki. Czas gry wynosił godzinę – wygrywał zespół , który jako pierwszy zameldował się ponownie w Strzegomskim Centrum Kultury oraz odpowiedział poprawnie na pytania. Po grze terenowej przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy opowiedzieli zabranym w sali o swoich działaniach , oraz zaprezentowali prezentację multimedialną. Po jej zakończeniu na scen poproszeni zostali  Burmistrz Strzegomia pan Zbigniew Suchyta , pan Zastępca Burmistrza Wiesław Witkowski , Przewodniczący Rady Miejskiej pan Tomasz Marczak oraz pani Naczelnik Wydziały Kultury Promocji i Sportu Wioletta Urban – Smagłowska, którzy opowiadali o działaniach Młodzieżowej Rady Gminy , natomiast Burmistrz cierpliwie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Ostatnim akcentem dla wszystkich zebranych był grill w Strzegomskim Centrum Aktywności „Karmel”, gdzie zwycięski zespół w grze terenowej odebrał z rąk pana Burmistrza Zbigniewa Suchyty nagrodę.