Spotkanie z poezją…

VI Gminny Konkurs Recytatorski w Olszanach

12 maja 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II. W maju Jan Paweł II został ogłoszony Błogosławionym- ten konkurs był hołdem złożonym Wielkiemu Polakowi. Honorowy patronat objął Burmistrz Strzegomia- pan Zbigniew Suchyta. Poezja Karola Wojtyły jest bardzo piękna, ale zarazem trudna. Tym bardziej cieszy fakt, że tak wielu uczniów, zainspirowanych przez swych nauczycieli, podjęło się recytacji tych trudnych tekstów o  niewątpliwie głębokim przesłaniu. W tegorocznym konkursie wzięło udział 25 reprezentantów ze szkół podstawowych gminy Strzegom.

Jury w składzie: Ewa Świątek– SCK Strzegom, Adam Kuźma– PSP Goczałków,Edyta – PSP nr 4 Strzegom przyznało następujące nagrody :

I miejsce – Agata Nowak (PSP nr2  Strzegom),

II miejsce – Katarzyna ławniczek ( PSP nr4 Strzegom),

III miejsce – Magda Czaplińska ( PSP Goczałków)

III miejsce – Dominika Maduch ( PSP Olszany).

Na wyróżnienie zasłużyli : Karolina Matyja (ZSP Stanowice), Justyna Tomaśko (SP Kostrza), Mateusz Tatarek (PSP nr3 Strzegom),Błażej Kołodziej ( PSP Jaroszów), Maria Soczyńska (PSP nr 2  Strzegom). Nagrodzeni uczniowie otrzymali piękne książki o tematyce religijnej, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują władzom Strzegomia za ufundowanie cennych nagród, uczniom za udział w naszym konkursie,  nauczycielom za pracę włożoną w przygotowanie młodzieży oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.