Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

W środę  23 maja do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu przyjechał znana z telewizji  sędzia pani Anna Maria Wesołowska. Cel  jej wizyty był oczywiście ściśle związany z jej pracą w sądzie, w którym pracuje na co dzień i tam spotyka się z sytuacjami , w których sprawcami wielu czynów karalnych są nieletni…

Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej i zgromadziło wszystkich uczniów PSP 4 oraz zaproszonych przedstawicieli Samorządów Uczniowskich z pozostałych szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowali Wiktoria Sowa – przewodnicząca SU, Mateusz Szewczyk i Marcin Lubczyński jako przedstawiciele SU. Podczas spotkania, które trwało 1,5h pani sędzia opowiadała zebranym historie, z którymi spotkała się w swojej karierze sędziowskiej związane z przestępstwami nieletnich oraz przestrzegała przed zachowaniami, które są uznawane ze czyny karalne. A na koniec kiedy przekazała nam już wszystkie ważne informacje nastąpił moment, w którym zebrani mogli zadawać pytania pani Annie, a po nich kto chciał mógł zrobić sobie z panią Anna Marią Wesołowską pamiątkowe zdjęcie… z czego oczywiście skrzętnie skorzystaliśmy J! Po spotkaniu z uczniami pani sędzia spotkała się również z dyrektorami szkół oraz pedagogami szkolnymi, przekazując wiele istotnych i ważnych informacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą.