Spotkanie ze znanym pisarzem

W czwartek 01 grudnia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom zorganizowała w PSP 2 w Strzegomiu spotkanie z Grzegorzem Kasdepke –  znanym pisarzem literatury dla dzieci i młodzieży. Dziewiątka wybranych uczniów z naszej szkoły była obecna na spotkaniu, w czasie którego pan Grzegorz opowiadał zebranym o tym jak został pisarzem oraz o tym w jaki sposób mniej więcej wygląda życie pisarza, skąd czerpie pomysły na książki a także o czym one są. Następnie zgromadzeni uczniowie mogli zadawać pytania pisarzowi z czego skrzętnie skorzystali, ponieważ pytań było bardzo wiele. Na zakończenie spotkania każdy kto miał książkę pana Grzegorza mógł otrzymać w niej specjalną dedykację od autora oraz otrzymać autograf. W czasie wizyty pisarza była również możliwość zakupienia książek naszego gościa z czego wielu uczniów chętnie skorzystało. Spotkanie było z całą pewnością bardzo ciekawym i wartościowym spędzeniem czasu , które umożliwiło poznanie świata literatury z bliższej, ciekawej strony.