Stworzyć rodzinę olszańską

Bawmy się razem – pod takim tytułem po raz pierwszy zorganizowano w Olszanach festyn rodzinny. Inicjatorem i pomysłodawcą była sołtys wsi Stanisława Górska. W organizację imprezy włączyli się wszyscy: Rada Sołecka, Dyrekcja PSP, Rada Rodziców i – co najważniejsze – mieszkańcy wsi. – Wszystko dla rodziny to idea festynu. Moim celem była integracja społeczności wiejskiej, integracja rodziny i tym samym stworzenie naszej Olszańskiej rodziny – komentuje Stanisława Górska, sołtys wsi…

Festyn rozpoczął się o godz. 15.00 i trwał do późnych wieczornych. Atrakcji było wiele. Występy dzieci, tańce, śpiewy, konkurencje sportowe, aktywizujące dzieci, mecze chłopców w piłkę nożną (zaznaczmy, że najlepsza drużyna została nagrodzona pucharem). Podniebienie cieszyły lokalne przysmaki, rozchodzące się jak świeże bułeczki – kiełbaska z grilla, pierogi ruskie, kaszanka, smalec z ogórkiem, przygotowane przez Radę Sołecką oraz smaczne ciasta, upieczone przez rodziców dzieci ze szkoły.
To dla ciała, a dla ducha, który wznosił się do nieba, przygotowano podniebne atrakcje. Najwięcej emocji i wielkie zainteresowanie wzbudził pokaz skoków spadochronowych w wykonaniu trzech profesjonalistów na czele z Jackiem Brzezińskim, mistrzem świata w skokach ze spadochronem do celu. Wszyscy podziwialiśmy pana Jacka, który wykonał w sumie ponad 6 tys. skoków na różnych wysokościach, dochodzących nawet do 6 tys. metrów nad ziemią i precyzyjnie lądował w wyznaczonym miejscu. W Olszanach skoczkowie wylądowali centralnie na stadionie wiejskim i wywołali nie lada emocje. – Jak taki spadochron może się zmieścić w torbie wielkości tornistra – dziwiły się dzieci. Ale to nie wszystkie atrakcje, wywołujące głębokie emocje. Główną atrakcją zafundowaną przez miejscowego pilota był lot samolotem nad gminą Strzegom i gminą Świebodzice. Wśród osób, które doświadczyły podniebnych wrażeń była Zofia Cholewa, kierownik zespołu Olszaniacy. Po godzinie 18.00 rozpoczęła się zabawa taneczna w takt muzyki w wykonaniu zespołu Axel i gdyby nie problem z zasilaniem elektrycznym, które miało za słabą moc, wszystko byłoby na najwyższym poziomie. I w tym miejscu można powtórzyć za uczestnikami festynu: – Więcej mocy dla Olszan! Trzeba bardziej zasilić Olszany!
Festyn przeszedł wszelkie oczekiwania. Dopisała frekwencja i dopisali także goście honorowi. Festyn zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska oraz Senator RP Wiesław Kilian. Mieszkańcy Olszan byli dumni, że gościli tak znakomitych gości i już zapowiadają, że będą kontynuować imprezę, bo początek był bardzo dobry. Zapowiadają nawet, że w następnej edycji to właśnie pani sołtys będzie skakać na spadochronie.
Wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia imprezy – a było ich wielu i wszystkich nie sposób wymienić – organizatorzy składają serdeczne podziękowania.
Grażyna Kuczer
Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content