Sukces uczennic z PSP Olszany w Konkursie Recytatorskim

„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie.
Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic”.
/Cyprian Kamil Norwid/

15 lutego 2018r. w Sali Konferencyjnej CAS „Karmel” w Strzegomiu odbył się XXIII  Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”. Gminny etap zmagań młodych recytatorów zorganizowany został przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie. W konkursie wzięło udział 20 najlepszych recytatorów z gminy Strzegom. Recytacja to sztuka słowa, toteż młodzi wykonawcy interpretując wiersze, starali się wyrazić całe piękno poezji. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Nadia Figurak – zajmując II miejsce oraz Kamila Rakuś, która zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatkom i mocno trzymamy kciuki za powodzenie podczas powiatowych eliminacji, które odbędą się 22 marca br. w Świdnickim Ośrodku Kultury. A oto wypowiedzi naszych uczennic po konkursie – „ Moim zadaniem konkurs był bardzo fajny, było sporo ludzi i się stresowałam. II miejsce bardzo mnie zaskoczyło i bardzo się z tego sukcesu cieszę!”. Natomiast Kamila stwierdziła – „Moim zdaniem było super i się nie spodziewałam, że zajmę III miejsce.”

Magdalena Ciężki