Sukces uczennic z PSP Olszany w Konkursie Recytatorskim

„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie.
Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic”.
/Cyprian Kamil Norwid/

15 lutego 2018r. w Sali Konferencyjnej CAS „Karmel” w Strzegomiu odbył się XXIII  Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”. Gminny etap zmagań młodych recytatorów zorganizowany został przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie. W konkursie wzięło udział 20 najlepszych recytatorów z gminy Strzegom. Recytacja to sztuka słowa, toteż młodzi wykonawcy interpretując wiersze, starali się wyrazić całe piękno poezji. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Nadia Figurak – zajmując II miejsce oraz Kamila Rakuś, która zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatkom i mocno trzymamy kciuki za powodzenie podczas powiatowych eliminacji, które odbędą się 22 marca br. w Świdnickim Ośrodku Kultury. A oto wypowiedzi naszych uczennic po konkursie – „ Moim zadaniem konkurs był bardzo fajny, było sporo ludzi i się stresowałam. II miejsce bardzo mnie zaskoczyło i bardzo się z tego sukcesu cieszę!”. Natomiast Kamila stwierdziła – „Moim zdaniem było super i się nie spodziewałam, że zajmę III miejsce.”

Magdalena Ciężki

Komunikat z dnia 23.10.2020

Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach NAUKA ZDALNA KLASY IV-VIII

Pasowanie na ucznia I klasy !

Dzisiaj w, naszej szkole odbyło się  ślubowanie klasy I. Cała uroczystość  została przeprowadzona na sali wiejskiej w kameralnym gronie z zachowaniem wszystkich...

Samorząd uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PRZEWODNICZĄCA :  NADIA FIGURAK ZASTĘPCA :   MAJA BALCEROWSKA

KOMUNIKAT DO RODZICÓW

Szanowni Państwo! W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 ponowne apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Posiłek w szkole i w domu

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem dotyczącym dofinansowania kosztów posiłku. 202010011200Pobierz