ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W PSP OLSZANY

W związku z obchodami w lutym Światowego Dnia Języka Ojczystego w klasach IV-VII Szkoły Podstawowej w Olszanach zostały zrealizowane zajęcia pod hasłem „Wulgaryzmy ludzi niszczą ‘’, zadania dotyczyły kultury języka w myśl zasady: „ Kultura języka zaczyna się tam, gdzie ludzie nie tylko mówią , ale zastanawiają się nad tym, jak mówią” . Podsumowaniem zajęć był happening przygotowany przez uczniów klasy VII dla społeczności szkolnej . Uczniowie rozdawali zaprojektowane przez siebie ulotki zachęcające do mówienia piękną polszczyzną , każdy wchodzący do szkoły otrzymał  także specjalną plakietkę z hasłami: „Stop agresji słownej”. Następnie uczniowie stworzyli scrabble ze swoich imion  i zapisywali miłe pozdrowienia  dbając o piękno języka. Towarzyszyło im motto :”wszyscy w szkole się lubimy i ładnie do siebie mówimy”. Mamy nadzieję , że każdy z uczniów zapamięta, że język jest najdoskonalszym narzędziem porozumiewania się ludzi i będzie dbał o jego piękno każdego dnia.