Święto dzieci 🙂

W pochmurny poranek 1 czerwca w szkole w Olszanach na boisku    szkolnym uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pomimo braku słońca zabawa udała się wyśmienicie i trwała od 8:00do 15:00. W związku z tym, że parę dni wcześniej był Dzień Matki postanowiliśmy połączyć oba święta i obchody Dnia Dziecka zaczęliśmy od przedstawień poświęconych naszym rodzicom…

Dopiero po nich rozpoczęła się rywalizacja sportowa przygotowana specjalnie na Dzień Dziecka. Uczniowie z rodzicami rozpoczęli  dzień  Mszą Św. w kościele w Olszanach, która była poświęcona wszystkim dzieciom z okazji ich święta.Dzięki dotacji finansowej przekazanej Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Olszany w kwocie 500 złotych z Urzędu Gminy na realizację zadania publicznego tj. organizacja Międzynarodowego Dnia Dziecka mieliśmy środki na zakup nagród, natomiast rodzice ufundowali drobne  upominki oraz smakołyki w postaci ciast, napojów oraz kiełbasek z grilla, tak więc nikomu nie mogło zabraknąć sił podczas konkurencji sportowych. Zawody były podzielone na grupy wiekowe  i tak w pierwszej grupie brali udział uczniowie z klas 0 – III, a w drugiej uczniowie klas IV – VI. Każdy z uczestników mógł się wykazać różnymi umiejętnościami, ponieważ odbyły się konkurencje biegowe, skoczne, siłowe, rzutne,  zwinnościowe, a oprócz nich była też zabawa rowerowa, która wszystkim przypadła do gustu. Podczas całej zabawy atmosferę umilała nam muzyka oraz głośny i żywiołowy doping wszystkich zebranych, a na straganie można było kupić watę cukrową, popcorn oraz różnego rodzaju” dziecięce gadżety”. Całą zabawę zakończyło podsumowanie wyników rywalizacji sportowej oraz rozdanie nagród zwycięzcom poszczególnych konkurencji, a następnie  nagrodzenie wszystkich uczestników zabawy drobnymi upominkami.Festyn rodzinny był jedną z najlepszych form promowania zdrowegostylu życia oraz aktywnego wypoczynku.A już za rok spotkamy się w tym dniu po raz kolejny… miejmy nadzieję, że wyjdzie dla nas wtedy słońce!