Święto Niepodległości w naszej szkole

Dnia 10 listopada 2017 roku, o godzinie 9.00 w Sali Wiejskiej w Olszanach odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Spotkanie społeczności naszej małej ojczyzny zainicjowała pani dyrektor Maria Karkowska w porozumieniu z  radną i sołtys wsi Olszany panią Stanisławą Górską. Inscenizację słowno- muzyczną przedstawili uczniowie klasy III, V i VI przygotowani przez panią Klaudię Rosiek. Przygotowany program artystyczny  w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę  w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były pieśni patriotyczne zaprezentowane przez zespól ludowy Olszaniacy. Widzowie mieli również okazję wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu klas IV- VII przygotowanych pod kierunkiem pani Katarzyny Jarosz. Wszyscy uczestnicy akademii otrzymali biało- czerwone flagi symbolizujące przywiązanie do ojczyzny. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych w walce o wolność naszej ojczyzny.

mgr Klaudia Rosiek