Szkolna Wigilia i Jasełka

20 grudnia 2016 r. uczestniczyliśmy w Wigilii szkolnej, poprzedzonej Jasełkami przygotowanymi przez uczniów koła teatralnego. Nasza przygoda z Jasełkami, to nie tylko przedstawienie scenariusza, ale przekazanie czegoś więcej…Dobrej Nowiny- iskierki nadziei, która ma rozpalić ogień miłości w naszych sercach, w sercach naszych odbiorców. Całą uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Sekretarz Gminy, Pani Iwona Zabawa –Budziszyn , radna i sołtys Olszan, Pani Stanisława Górska, Danuta Zięba – przedstawiciel Rady Sołeckiej w Olszanach oraz rodzice naszych uczniów. Uczniowie, w specjalnie przygotowanych kostiumach przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi polskimi  kolędami. Po części artystycznej rozpoczęła się Wigilia. Pani Dyrektor, zaproszeni goście, rodzice i uczniowie  złożyli sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem. Z dobrymi humorami i życzeniami Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku zakończyliśmy uroczystość szkolną i udaliśmy się do  swoich domów na świąteczną  przerwę.