Teatr w Olszanach

29 lutego 2012 r. aktorzy z Teatru Lalek i Aktora z Wałbrzycha zaprezentowali dzieciom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach przedstawienie pt. „O rybaku i złotej rybce”. W przedstawieniu wzięły udział również dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły. Interpretacja znanej bajki przypadła dzieciom do gustu…

Śmieszne  dialogi i sposób gry aktorskiej niejednokrotnie wywoływał śmiech i oklaski wśród dzieci. Teksty mówione były przeplatane utworami muzycznymi, które wprowadzały radosny nastrój. Wśród zmieniającej się scenografii dzieci wysłuchały historii a nawet  zobaczyły Złotą Rybkę,  która wyłaniała się z głębin morza  aby spełniać kolejne życzenia chciwej żony rybaka. Ta historia przypomniała  dzieciom co tak naprawdę jest ważne w życiu. Czy można osiągnąć szczęście nie szanując innych? Czy rzeczy materialne są naprawdę tak ważne? Spektakl był ciekawy i wszystkim bardzo  się podobał . Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym przedstawieniu i mamy nadzieję , że jeszcze nie raz będziemy mogli oglądać takie przedstawienia.