Tradycje, które warto podtrzymać…

W dzisiejszych czasach powoli zanika tradycja wykonywania ozdób i przedmiotów użytkowych, dlatego tak ważne jest przekazywanie jej młodym pokoleniom.

23 marca 2007 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach zostały zorganizowane warsztaty, podczas których uczniowie naszej szkoły poznali tajemnice i sposoby tworzenia palm wielkanocnych. Porad młodym twórcom udzielały panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rada Rodziców. 

Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie całego środowiska. Nie tylko nauczyciele, rodzice naszych dzieci, ale również mieszkańcy wsi zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Na uwagę zasługuje wielkie zainteresowanie uczniów, którzy prześcigali się w pomysłach na ozdoby wielkanocne. Wszyscy z dużym zaangażowaniem ozdabiali swoje gałązki. Starali się, aby było na nich jak najwięcej uroczych, małych, kolorowych kwiatuszków. Miły nastrój, twórcza atmosfera pracy oraz naturalnie rezultat końcowy – piękne, kolorowe, wiosenne palmy – zadowoliły chyba wszystkich.

Inicjatywa zapoznania i przybliżenia tradycji świątecznych przyniosła zamierzony efekt. Mamy nadzieję, że dzięki kultywowaniu obrzędów i zwyczajów, dzieci będą wzrastały w poczuciu szacunku do polskich tradycji ludowych i w miłości do swych rodzinnych stron.

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content