Turniej o Puchar Donlada Tuska 2013

W dniach 10 i 11 września odbył się kolejny turniej piłki nożnej chłopców o Puchar Donalda Tuska. Zawody odbywały się na „Orliku” w Strzegomiu przy hali Osiru. W pierwszym dniu rywalizowali chłopcy z roczników 2002-2003, natomiast dzień później grali chłopcy z roczników 2001-2000. W kategorii młodszych roczników naszą szkołę w turnieju reprezentowali :…

Jasiu Grabiec, Fabian Metelica, Hubert Pączek, Mateusz Szywała, Bartek Filipczyk, Kuba Wiśniowski i Radek Lubczyński, natomiast nasza starsza drużyna składała się z : Krystiana Białego, Kuby Fudalego, Pawła Lubczyńskiego, Kuby Lukasa, Kacpra Migonia oraz chłopców z młodszych roczników, którzy dzień wcześniej swą dobrą grą wywalczyli sobie miejsce w starszym zespole – Jasia Grabca, Radka Lubczyńskiego, Fabiana Metelicy, Kuby Wiśniowskiego i Bartka Filipczyka. Mecze w turniejach odbywały się w grupach, w których graliśmy systemem każdy z każdym – zwycięzcy grup grali o I miejsce a drugie zespoły o III miejsce w turnieju. W pierwszym dniu nasza młodsza reprezentacja zmierzyła się z zespołami szkół z Jaroszowa , PSP 2 i PSP 3 ze Strzegomia. Chłopcy w trzech meczach przegrali wysoko dwa spotkania z uczniami z Jaroszowa i PSP 2, natomiast wygrali pewnie z chłopcami z PSP 3 i zajęli III miejsce w grupie, kończąc turniej ostatecznie na V miejscu. W kolejnym dniu nasz zespół zaprzepaścił wielką szansę aby zagrać w finale turnieju , ponieważ przed ostatnim meczem w grupie wystarczał nam remis…zaczęło się dobrze, gdyż prowadziliśmy w meczu 1-0…skończyło się 1-4 i zamiast nas w finale zagrali uczniowie z PSP 2…w pozostałych dwóch grupowych meczach zremisowaliśmy 1:1 z Goczałkowem i wygraliśmy 3:1 z PSP 3 ze Strzegomia. Ostatecznie w następstwie wyniku meczu pomiędzy PSP 3 i Goczałkowem nie udało nam się zająć nawet II miejsca w grupie i zajęliśmy ostatecznie V miejsce w turnieju……wielka szkoda….